Permanentní make up obočí

Permanentní make up obočí je metoda, při které dochází ke zhuštění nebo doplnění chybějící části obočí dokreslením jednotlivých chloupků, případně modelace zcela nového obočí. Pro permanentní make up obočí se vždy doporučují vybírat barvy tak, aby vypadala maximálně přirozeně. Permanentní make up obočí a použití barvy pro rusovlásky je optimální barvou  šedě-hnědá, pro černovlásky jdou spíše čokoládové barvy a to světlé i tmavé, blondýnkám, rudovláskám jdou k obličeji teplé rudo-hnědé odstíny. Pro permanentní make up obočí se nikdy nepoužívá ryzá černá barva protože její aplikace má nádech modře-fialových odstínů a vypadá jako hrubé tetování.

 

Pro permanentní make up obočí se používají dva způsoby aplikace: 

Permanentní make up obočí - technika vlásky

Tato technika se nejvíce hodí těm , kteří mají své husté obočí. V jiných případech bude z blízké vzdálenosti vidět že obočí je nakreslené což vypadá nepřirozeně. Technika „vlásky“ je mnohem těžší než zabarvování a proto zabere okolo 2 hodin.

Permanentní make up obočí - technika zabarvování

Fanoušci této techniky říkají, že obočí ve výsledku vypadá absolutně přirozeně a esteticky. Jako by je měly zlehka zabarvené tužkou na obočí nebo stínama. Jíní ale ukazují na to, že mohutně a zcela zabarvené obočí nemusí vždy vypadat esteticky.