Tetování

Tetování je technika, při které Vám tatér v tetovacích salonech pomocí speciálních strojků na tetování a jehel aplikují částečky speciální barvy ( atrament ) pod kůžy. Tímto způsobem vznikájí různé motivy nebo vzory tetování. Před rozhodnutím se nechat vytvořit na svém těle tetovaní je důležité si rozmyslet vhodné místo, tak aby Vám tetování nebránilo v práci nebo společenském životě. Tetování by mělo charakterizovat Vaši osobnost, povahu nebo společenské postoje. V případě nevhodného zvolení místa nebo motivu tetování, může Vám tetování znepříjemnit život. U mladistvých by měli tetování povolit rodiče. Na našich stránkách se dozvíte podrobnější informace o tetování na nejoblíbenější místa jaké jsou např. tetování na ruku, tetování na krk, tetování na záda nebo tetování na nohu, tetování na kotník, ale také tetování na lýtko nebo tetování na břicho a tetování na lopatku a v neposlední řadě tetování na předloktí a tetování na nárt. Podle tohoto výčtu lze usoudit, že se jedná v podstatě o celé tělo až na určité vyjímky.

Tetování si na své tělo nechávají umisťovat nejen mladí lidé nebo kriminální živly jak bylo v historii známo, ale i osoby v pokročilém věku a společenského postavení.

V rubrice tetování galerie naleznete spoustu inspirace pro Vaše tetování na nejobliběnější partie těla.

Název tetování je odvozen o tahitského tatu, což v překladu znamená vrazit nebo vyznačit. Také se tetování říká různými synonymi jako např. kérky, kérka nebo se setkáte s anglickým názvem tattoo.

Tetování je populární již několik desetiletí a rozšířilo se po celém světě, zejména v Severní Americe, Japonsku a také v Evropě. Tyto jmenované světadíly se mohou chlubit tatéry, jejichž kresby jsou považovány za umělecká díla, a proto se tetování stalo uznávaným uměním. Mezi příznivce tetování se zařadily slavné osoby, filmové hvězdy, hudebníci.

V případě, že se rozhodnete nechat se tetovat doporučujeme navštívit veletrh tetování, kde se konkrétně seznámíte s jednotlivými technikami a důležitými informacemi např. péče o tetování. Doporučujeme také velmi pečlivě volit tetovací salony.

Fotogalerie: Tetování