Péče o tetování

Péče o tetování je velmi důležitá součást dobrého výsledku a dlouhotrvajícího efektu. Péče o tetování by se dala rozdělit do dvou skupin a to péče o nové tetování a péče o tetování po vyhojení neboli následná péče.

Péče o tetování - Nové tetování: většina tetovacích salónů Vám překryje nové tetování ochranou fólií, kterou můžete cca po 2hod. opatrně sundat. Důležité je u nového tetování pravidelně 2x až 3x denně tetované místo opláchnout vodou, důkladně osušit a namazat hojivým krémem. U péče o tetování je důležité dbát na čistotu ( čisté ručníky a další pomůcky ), aby jste zabránily infekci. Hojivý krém způsobuje, aby tetované místo bylo stále vláčné a zároveň pomáha rychlejší regeneraci kůže. Pokud se na tetování budou objevovat stroupky, tak je nestrhávejte a místo si neškrábejte. Péče o nové tetování trvá cca 3týdny a proto tetované místo nevystavujte v tomto období přímému slunečnímu nebo solárnímu záření, vyhýbejte se příliš vlhkému prostředí ( sauny ) a nedoporučuje se ani dlouhé koupání, ale také přílišné sportovní zatížení.

Po dobu hojení by jste neměli užívat antibiotika a v žádném případě nepoužívejte pro péči o tetování Framykoin.

Následná péče o tetování spočívá v tom, že by jste tetované místo měli pravidelně promazávat krémy s vitamínem E a chránit před slunečními paprsky krémy s UV faktorem. Mějte na paměti, že v průběhu věku kůže stárne a je vystavována různým vlivům a proto Vám pravidelná péče o tetování pomůže eliminovat změny na Vašem tetování.